Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

CNN’den Kate Bolduan makbuzları geri çekiyor ve Cumhuriyetçi Temsilci Ralph Norman’ın Kongre’deki merkez bankası ikiyüzlülüğünü açığa çıkarıyor

CNN’den Kate Bolduan makbuzları geri çekiyor ve Cumhuriyetçi Temsilci Ralph Norman’ın Kongre’deki merkez bankası ikiyüzlülüğünü açığa çıkarıyor

CNN sunucusu Kate Bolduan, Cuma günü Temsilci Ralph Norman’ın (R-S.C.) partizan olmayan Kongre Bütçe Ofisi’nin Temsilciler Meclisi GOP’un İsrail yardım tasarısının ulusal bütçe açığına 26,8 milyar dolar ekleyeceği yönündeki analizini reddetmeye çalıştığında hazırlıklı geldi.

Güney Carolinalı milletvekili, Biden yönetiminin geliştirdiği “bakış açısı ne olursa olsun onu destekleyecek bir gündemleri” olduğu için “Kongre Bütçe Ofisi’ne çok az güven duyduğu” için öfkesini dile getirirken Bolduan, Norman’ın daha önce ofisin bulgularını şu şekilde tanıttığını belirtti: Bu ona politik olarak yakışıyordu.

Salı günü Meclis’ten az farkla geçen İsrail yardım tasarısı, Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson’ın (R-Los Angeles) yeni liderlik dönemini partizan bir mücadeleyle başlattı ve İsrail’e yapılacak acil askeri yardımı neredeyse kesinlikle geciktirdi.

Tasarı İsrail’e 14,3 milyar dolar yardım sağlıyor, ancak bu maliyeti Milli Gelirler İdaresi’ne tahsis edilen fondan 14,3 milyar dolar keserek “dengeliyor”.

Bu, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçilerinin ulusal borcu artırmama yönündeki sözde hedefiyle çelişiyor Umman Merkez Bankası bulundu Yasa, önümüzdeki on yılda bütçe açığını 26,8 milyar dolar artıracak. IRS, zengin şirketleri denetleme ve tahsilatları uygulama yeteneğinin azaldığını öne sürerek, talep edildi Kesintilerin hükümete önümüzdeki on yılda 90 milyar dolara mal olacağı belirtiliyor.

Bu takaslar Demokratları çileden çıkardı ve DOA tasarısının Senato ve Beyaz Saray’da kalmasına neden oldu.

görünen CNN Haber Merkezi Cuma günü Norman, Demokratların GOP’un “İsrail’e yardım konusunda koşullar dayattığı” yönündeki eleştirilerine yanıt verdi ve “Demokratlar IRS ajanlarının İsrail’i desteklemesini tercih edeceklerini söylüyor” dedi.

Ancak Bolduan, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçilerinin IRS kesintilerinin bir “ödeme” olduğu konusunda ısrar ederken, Kongre Bütçe Ofisi’nin tasarının İsrail’e koşulsuz yardım göndermekten daha fazla bütçe açığına katkıda bulunacağını söylediğini belirtti.

READ  Ukrayna: Mariupol enkazı altındaki bir mahzende 200 ceset bulundu

Norman, “CBO’ya çok az güvenim var” diye homurdandı. “Mevcut yönetimin bakış açısı ne olursa olsun onu destekleyecek bir gündemleri var, bu yüzden buna katılmıyorum.”

Kendisi, “80.000 IRS ajanı için fon ayrıldığından” ve herhangi bir ek yardım sağlanması söz konusu olduğunda “paranın ödenmemesinin” Demokratlar için “çileden çıkarıcı” olduğundan şikayet etmeye devam etti.

Norman’ın Kongre’deki merkez bankasına güvenmediğini beyan etmesinden ve onu Biden yanlısı bir varlık olarak tanımlamasından etkilenen Bolduan, daha sonra şunu önerdi: Önceki desteği Kendi siyasi gündemine hizmet ediyormuş gibi görünen ofis bütçesini analiz etmek.

“Yine de geçmişteki bazı çabalarınızı desteklediği için CBO’yu övdüğünüzü gördüm” dedi. “Bu sabah bakıyordum; ofisiniz bir dosya hazırlamış Şubat ayına ait basın açıklaması “Bu yıl, CBO’nun, kontrol dışı harcamalar ve ulusal borç hakkında uzun süredir söylediklerimi doğrulayan, CBO’nun ‘çarpıcı bir raporu’ olarak nitelendirerek, fikrinizi ifade edeceğine güveniyorsunuz.”

“Peki ne değişti?” Bolduan muhafazakar kongre üyesine açıkça sordu.

Norman, kendi adına, “endişelenme” ve Beyaz Saray’ın harcama kesintileri önerme konusundaki sözde isteksizliği hakkındaki şikayetlere hızla odaklanarak bariz ikiyüzlülüğünü çarpıtmaya çalıştı.

“Eh, borç tavanı rakamları; CBO bunları manipüle edemez” dedi. “Şimdi, yüzde 100 hatalı değiller ya da yüzde 100 haklı değiller. Ama şimdi söylediğim şu ki, açığı artırırlarsa CBO rakamlarını alalım. Tazminatlarını nereden alabilirler?” bir plan mı var? Biden yönetimi mi?

Norman şöyle devam etti: “Bu yıl 1,7 trilyon dolarlık bir açığımız var ve hangi koşullar altında kendilerini telafi edebilirler? Hiçbir şeyi kesemezler. Peki ya ordunun teyakkuz gündemi? Bunlar İsrail’e yardım için harcanabilecek dolarlar, ve “Ukrayna’ya yardım konusunda size karşı dürüst olmak. Ama bunu yapmayacaklar ve ülkeyi iflas ettirmeye niyetliler ve biz burada Temsilciler Meclisi’nde bundan bıktık, özellikle de Mike Johnson yönetiminde.”

READ  Biden ve Xi, Bali'de Tayvan konusunda çatıştı, ancak Soğuk Savaş korkuları ılık