Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

HIV-1 enfeksiyonunun kök hücre nakli ameliyatı olmadan olası sterilizasyon tedavisi

Bağlantılar:

Retrovirüsler ve AIDS Üzerine Biyomedikal Araştırma Enstitüsü (INBIRS), Connaught – Buenos Aires Üniversitesi ve Tıp Fakültesi, Mikrobiyoloji Bölümü, Parazitoloji ve İmmünoloji Bölümü, Buenos Aires Üniversitesi, Buenos Aires, Arjantin (GT, NL)

Rogan Enstitüsü MGH, MIT & Harvard, Cambridge, Massachusetts ve Epidemiyoloji Bölümü, Brigham & Jinekoloji Hastanesi, Boston, Massachusetts (KS, XL, WS, EMP, CG, ML, XGY)

Rogan Enstitüsü MGH, MIT ve Harvard, Cambridge, Massachusetts (YR, PW)

Retrovirüsler ve AIDS Üzerine Biyomedikal Araştırma Enstitüsü (INBIRS), Connaught – Buenos Aires Üniversitesi ve Tıp Fakültesi, Buenos Aires Üniversitesi, Buenos Aires, Arjantin (MLP, AC, YG)

Hematoloji Departmanı, Hospital de Clinicas Jose de San Martின்n, Buenos Aires Üniversitesi, Buenos Aires, Arjantin (AV)

Tıp Departmanı, Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi, Baltimore, Maryland (JV, JL, RS, JS)

Temel Bilim Projesi, Frederick Ulusal Kanser Araştırma Laboratuvarı, Ulusal Kanser Enstitüsü, Frederick, Maryland ve Entegre Kanser Önleme Laboratuvarı, Kanser Araştırma Merkezi, Ulusal Kanser Enstitüsü, Bethesda, Maryland (YY, MM)

Peter Doherty Enfeksiyon ve İmmünoloji Enstitüsü, Melbourne Üniversitesi ve Royal Melbourne Hastanesi, Melbourne, Victoria, Avustralya (AR)

Peter Doherty Enfeksiyon ve İmmünoloji Enstitüsü, Melbourne Üniversitesi ve Royal Melbourne Hastanesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Departmanı, Alfred Health ve Monash Üniversitesi, Melbourne, Victoria, Avustralya (SRL)

Rogan Enstitüsü MGH, MIT & Harvard, Cambridge, Massachusetts, Temel Bilim Projesi, Frederick Ulusal Kanser Araştırma Laboratuvarı, Ulusal Kanser Enstitüsü, Frederick, Maryland ve Entegre Kanser Önleme Enstitüsü, Ulusal Kanser Araştırma Merkezi, Kanser Araştırma Merkezi.

Sorumluluk Reddi: Bu makalenin içeriği, ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanı’nın görüşlerini veya politikalarını yansıtmadığı gibi ticari adların, markaların veya şirketlerin ABD hükümeti tarafından onaylandığını da göstermez.

Onay: Dr. Federico Tedorcio (Arjantin) hastayı inceleyen ilk doktordu ve Penelope Ardo (Hospital de Clinicas Jos de San Martின்n, Buenos Aires, Arjantin) Sonia Baquour’un (Vital Baccour) yazarı ve ortak yazarıydı. Institute, San Francisco, California) ultrasonik HIV-1 RNA plazma virüs yükü değerlendirmesi için. Yazarlar, Esperanza hastasının bu çalışmaya gösterdiği işbirliği ve bağlılık için özellikle minnettardır.

READ  Ünlü Evleri: Bruce Willis Emlak Koleksiyonu: Turks ve Caicos, Beverly Hills, Sun Valley & New York | Haberler

Finansal destek: Dr. Yu, Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) HL134539, AI116228, AI078799, DA047034, AI155171 ve AI150396 ve Bill & Melinda Gates Vakfı (INV-002703) tarafından desteklenmektedir. Dr. Lichterfeld, NIH hibeleri AI135940, AI114235, AI117841, AI120008, AI152979, AI130005, DK120387 ve AI155233 ve amfAR-VAR-16018CG-111 tarafından desteklenir. Dr. Lichterfeld ve Yu, BEAT-HIV Martin Delaney Kooperatifinin (UM1 AI126620) ortak üyeleridir. Proje, Frederick Ulusal Kanser Araştırma Laboratuvarı tarafından imzalanmıştır. HHSN261200800001E. Bu araştırma kısmen NIH’nin İntramural Araştırma Programı, Frederick Ulusal Laboratuvarı ve Kanser Araştırma Merkezi tarafından desteklenmiştir. Dr. Levine, ulusal sağlık kuruluşu Delaney AIDS Araştırma Enstitüsü (DARE) tarafından ortaklaşa desteklenmektedir. [UM1AI126611] Ve Avustralya Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırma Konseyi (NHMRC; hibe numarası GNT1149990).

İfade: Açıklamalar burada görülebilir www.acponline.org/authors/icmje/ConflictOfInterestForms.do?msNum=L21-0297.

Rejeneratif araştırma raporu: Çalışma protokolü ve istatistiksel kod: Müsait değil. Veri seti: Virüs dizisi verileri, makul talep üzerine ve veri paylaşım sözleşmesi imzalandıktan sonra paylaşılacaktır (e-posta, [email protected]Harvard.Eğitim)

İlgili Yazarlar: Xu Yu, MD, MSc, Doçent Tıp, Rogan Institute of MGH, MIT & Harvard, 400 Technology Square, Cambridge, MA 02139 (e-posta, [email protected]Harvard.Eğitim), ve Natalia Lafarge, MD, PhD, Yardımcı Araştırmacı, Institute of Biomedical Research on Retroviruses and AIDS (INBIRS), CONICET – Universidad de Buenos Aires, Paraguay 2155 Piso 11, C1121ABG, Buenos Aires, Arjantin (e-posta) [email protected]உபாİle)

Yazar Katkıları: Konsept ve Tasarım: M. Lickerfeld, n. Lafarge, XG U.

Verilerin analizi ve yorumlanması: G. Dirk, K. Arayan, X. Lyon, c. Çao, Y. Yuki, S.R. Levine, J.; Silisyan, M. Lickerfeld, n. Lafarge, XG U.

Taslak makale: G. Turk, K. Seiger, M. Lichterfeld, N. Laufer, XG Yu.

Önemli entelektüel içerik için makalenin eleştirel düzenlemesi: G. Dirk, K. Arayan, M. Martin, S.R. Levin, M. Carrington, n. Lafarge, XG U.

READ  En popüler uluslararası destinasyon olan Turks & Caicos'ta neler oluyor?

Makalenin son onayı: G. Dirk, K. Arayan, X. Leon, W. Güneş, E.M. Parson, c. Çao, Y. Russatkina, M.L. polo, a. Çerniger, Y. Giglion, A.. Wellis, J.; Savaşçı, J.; Loy, y. Yuki, M. Martin, bir Rodos, S.R. Levine, B.D. Yürüyen, M. Carrington, r. Silciano, J.; Silisyan, M. Lickerfeld, n. Lafarge, XG U.

Araştırma materyallerinin veya hastaların sağlanması: g. Dirk, BT Walker, J. Silisya, n. Lafarge.

İstatistiksel Uzmanlık: c. İnek, XG U.

Fon Elde Etme: Ms. Lickerfeld, XGU.

İdari, teknik veya lojistik destek: S. Arayan, X. Leon, W. Güneş, E.M. Parson, y. Russatkina, A. Çerniger, Y. Giglion, A.. Wellis, J.; Loy, M. Martin, B.D. Walker, XG U.

Veri Toplama ve Birleştirme, r. Silciano, J.; Silisya, n. Lafarge, XG U.

Bu makale yayınlandı anals.org 16 Kasım 2021’de.

* Dr. Türk ve Bayan Arayıcı bu çalışmaya eşit katkıda bulunmuştur.

Dr. Lichterfeld, Laufer ve Yu bu çalışmaya eşit derecede katkıda bulundular.