Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jim Cramer’dan Salı günü Borsada İzlenecek En İyi 10 Şey

Jim Cramer’dan Salı günü Borsada İzlenecek En İyi 10 Şey

24 Ekim Salı günü izlenecek en iyi 10 şey

1. ABD hisse senedi vadeli kontratları Salı günü büyük teknoloji hisselerinden gelecek ilk çeyrek kazanç raporları öncesinde yükseldi. Duyurulardan sonraki uyarılarımıza bakın Microsoft (MSFT) ve alfabe (GOOGL) Zilden sonra. İşte Microsoft’tan görmeyi umduğumuz şey.

2. Pazar günü borsanın karşı karşıya olduğu beş riski sıraladım ve bunun Büyük Durgunluk durumu olmadığı konusunda uyardım. Bu sütunu, piyasa riskinin arttığı bu dönemlerde yatırım yaparken objektifliğimizi korumanın beş yolunu inceleyerek takip ettik.

3. Reuters adı geçen Hangi Nvidia (NVDA), kendisini çalıştırabilecek merkezi işlem birimleri (CPU’lar) tasarlar Microsoft (MSFT) Arm Holdings’in (ARM) teknolojisini kullanan Windows işletim sistemi. Nvidia’nın PC çipi üretiminin rakibe zarar vermekten başka bir sonucu yok Intel Kurumu (sen K’sın). NVDA için çok da önemli değil. ARM hisseleri için olumlu.

4. Ritim tasarımı (CDNS), Nvidia’nın yapay zeka alanındaki ortağı, çip tasarımına pek de umut verici bir bakış açısı getirmiyor. Bu yanlış bir endişedir. Bu ortamda direksiyonu yükseltmeye değmez.

5. Bitcoin, Bitcoin ETF’sinin onaylanacağı umutlarıyla yükseldi ve 34.000 doları aşarak Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Ölmeyecek…

6. Petrol fiyatlarının istikrar kazanmasıyla birlikte, iki şirket arasındaki son birleşmelere rağmen düşen emtia fiyatlarının ardından hızla düşen petrol stoklarına yeniden bakmanın zamanı geldi. ExxonMobil (Şom)/Önde gelen doğal kaynaklar (BKSD) ve Şerit (CVX)/Hess (HS).

7. Genel elektrik (GE), tüm iş kollarında beklenenden daha iyi bir performansın ardından pazar öncesi %5’ten fazla artış gösterdi. Sanayi grubu ayrıca havacılık birimine yönelik artan talebe ilişkin tüm yıl tahminini de yükseltti.

READ  Santa Clara'dan Shoreditch'e, SVB başarısızlıkları tüm dünyaya yayılıyor

8. Tarım Bilimleri Şirketi FMC Şirketi (FMC) 3. Çeyrek ve 23. Çeyrek için rehberliğini gözden geçirdikten sonra çok sayıda kesinti ve fiyat hedefi indirimi gerçekleştirdi.Özellikle Latin Amerika’daki boşaltma, FMC’nin beklediğinden daha büyük oldu. Alma Corteva (CTVA) da onunla birlikte düşüyor.

9. Jefferies, kimlik yönetimi şirketi için fiyat hedefini düşürdü Okta (OKTA) son zamanlarda yaşanan müşteri desteği ihlaliyle ilgili manşetleri takip ediyor. Bu seferkinin başı dertte. Canaccord ayrıca PT’yi de kesiyor.

10. Spotify (SPOT) bu pazarın yaşadığı sorunları gösteriyor. Yayın devinin hisseleri, üçüncü çeyrek kazançlarının Wall Street beklentilerini aşmasının ardından piyasa öncesinde %2,5 kayıp yaşadı. Her şey daha iyi görünüyor ve bunun bir önemi yok.

Piyasadaki en iyi 10 sabah fikrine kaydolun Ücretsiz e-posta bülteni

(görüldü Burada Jim Cramer’in hayır kurumuna ait hisselerin tam listesi için.)

Jim Cramer ile CNBC Yatırım Kulübü’ne abone olduğunuzda, Jim bir işlem yapmadan önce bir işlem uyarısı alacaksınız. Jim, hayırseverlik fonunun portföyündeki bir hisse senedini satın almadan veya satmadan önce bir ticaret uyarısı gönderildikten sonra 45 dakika bekliyor. Jim, CNBC TV’de bir hisse senedi hakkında konuşuyorsa, işlemi gerçekleştirmeden önce işlem uyarısının yayınlanmasından 72 saat sonra bekler.

Yukarıdaki yatırım kulübü bilgileri şart ve koşullarımıza tabidir. Gizlilik Politikasıve sorumluluk reddi beyanımızla birlikte. Yatırım Kulübü ile bağlantılı olarak sağlanan herhangi bir bilgiyi almanız nedeniyle hiçbir yükümlülük veya güvene dayalı görev oluşmaz veya oluşmaz. Belirli bir sonuç veya kar garanti edilmez.