Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rus Elit Birimleri Ukrayna’daki Kayıpların Yüzde 40’ına Neden Oluyor: Resmi

Rus Elit Birimleri Ukrayna'daki Kayıpların Yüzde 40'ına Neden Oluyor: Resmi

Seçkin Rus askeri birliklerinin birlikleri, NATOAvrupalı ​​bir savunma yetkilisi, Moskova’nın devam eden Ukrayna işgalinde zayiat sınırının yüzde 30 ila 40 oranında zayiat verdiğini ve şimdi deneyimli birliklerin yerini yakın zamanda seferber edilen rezervlerin aldığını söyledi.

NATO savunma ve istihbarat yetkilileri, Rusya’nın Baltık bölgesinde NATO’ya karşı gelecekteki herhangi bir saldırısında ön saflarda yer alması beklenen ve tipik olarak NATO’nun 755 mil uzunluğundaki koalisyon güçleriyle karşı karşıya gelen kilit Rus birimlerinin performansını ve kaderini yakından izliyor. , yakında genişletilecek olan sınır. Finlandiya katıldı Transatlantik blok.

Avrupalı ​​bir savunma yetkilisi onunla görüştü Haber haftası NATO’nun istihbarat toplama yöntemlerinin hassasiyeti nedeniyle anonim kalmak koşuluyla, Estonya ve Letonya sınırlarına yakın konuşlanmış üç Rus oluşumundan Ukrayna’ya konuşlandırılan grupların işgalden bu yana orijinal personelinin üçte biri ile yarısını kaybettiği ortaya çıktı. 24 Şubat’ta başladı.

Rusya’nın Hava Kuvvetleri’nin (VDV) bir parçası olan 76. Hava Taarruz Tümeni’nin merkezi, Estonya sınırına sadece 40 mil uzaklıktaki Pskov şehrinde bulunuyor. 76. Tümen üyeleri, Kiev’in Pusha banliyösünde birçok sivilin işkence gördüğü ve idam edildiği “temizlik operasyonlarından” sorumluydu. Moskova, iyi belgelenmiş vahşetlerin işgal altındaki topraklarda gerçekleştiğini hâlâ reddediyor.

Yukarıda, Rus paraşütçüler 1 Mart 2020’de Rusya’nın Pskov kentindeki 76. Muhafız Hava Kuvvetleri Taarruz Tümeni’nin askeri geçit töreni sırasında yürüyor ve şarkı söylüyor. Avrupalı ​​bir savunma yetkilisine göre, 76. Tümen Ukrayna’yı işgalinde yüzde 30 ila 40 arasında kayıp verdi Haber haftası. .
Mihail Svetlov / Getty Images

Avrupa Savunma yetkilisi, “76. Hava Taarruz Tümeni’nin alt birimleri, yoğun çatışma bölgelerinde konuşlandırıldı: Kiev yönü, daha sonra İzyum ve Herson” dedi. Haber haftası. “Bölümün ağır kayıplar vermiş olması çok muhtemel.”

“Ukrayna savaşında konuşlandırılan birliklerin yüzde 30 ila 40’ının yaralı, kayıp veya ölü olduğunu değerlendirebiliriz. Pskov ve Chirya’daki ana üslerinde çoğunlukla askere alınanların ve bazı müteahhitlerin/subayların kaldığını tahmin ediyoruz.”

READ  Asya'daki büyük Covid kaleleri sınır kısıtlamalarını kaldırıyor

76’da fakirlerin kaderi hakkında zaten bir yaygara vardı. Mayıs ayında, Estonya Savunma Kuvvetleri komutan yardımcısı Tümgeneral Viko Vilo Palm, Söylemek Haber haftası Oluşumun “esas olarak Ukrayna’da öldürülen askerler için cenaze operasyonları yürüttüğünü” söyledi.

Yeni seferber edilen personel iki tabur oluşturur – genellikle iki tabur arasında 700 ve 900 Avrupalı ​​yetkili, kuvvetlerin Ekim başında evde 76 Nolu Üs’te eğitime başladığını da sözlerine ekledi. Kasım ayının sonunda, bu birimlerin Ukrayna’ya veya Ukrayna sınırına doğru ilerlediği değerlendirildi.

Diğer iki birimin de benzer enfeksiyon oranlarına maruz kaldığına inanılıyor. Spetsnaz’dan özel kuvvetler oluşumu ve GRU askeri istihbarat teşkilatının bir parçası olan Pskov’da konuşlanmış 2. Özel Amaçlı Tugay’a Rusya Devlet Başkanı tarafından fahri “koruma” statüsü verildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Temmuz ayında Ukrayna’daki işi için.

Rusya’nın Luga kentinde konuşlu 25. Muhafız Ayrı Motorlu Tüfek Tugayı’nın ağır şekilde bombalandığı bildirildi. Ukrayna karşı saldırısı Moskova’yı hayrete düşüren ve 500’den fazla yerleşim yerini ve 4.600 mil kareyi özgürleştiren kuzeydoğu Kharkiv Oblastı’nda.

Avrupalı ​​bir savunma yetkilisi, 2. ve 25. Tugayların “ağır kayıplar verdiğini” söyledi. “Potansiyel kayıpların yüzde 30 ila 40 arasında olduğunu tahmin ediyoruz.”

Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının talepleri, Moskova’yı sınır üslerinden savaş alanlarına yeniden asker göndermeye zorladı. Eylül ayında, Foreign Policy, daha önce Baltık ve Finlandiya sınırlarında konuşlanmış 30.000 Rus kuvvetinin yaklaşık yüzde 80’inin Ukrayna’ya yönlendirildiğini söyleyen isimsiz üç üst düzey Avrupalı ​​savunma yetkilisine atıfta bulundu.

Boca Kiev, Ukrayna'da yanmış Rus ceketi
Yukarıda, 20 Nisan 2022’de Ukrayna’nın Kiev şehrinin Bucha banliyösünde Ukrayna güçleri tarafından imha edilen bir Rus zırhlı birliğinin kalıntıları arasında yanmış bir Rus balistik yeleği. Hem 2. hem de 25. Tugay da Ukrayna’da “ağır kayıplar” verdi, Avrupalı ​​savunma yetkilisi Newsweek’e söyledi.
Scott Peterson/Getty Images

Ekim ayında, Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Dış ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Devlet Müsteşarı Kai Sauer –Söylemek Haber haftası Rus sınır birliklerinin işgal öncesi güçlerine dönmesi “savaşın nasıl ilerlediğine ve ayrıca yeni askerlerin nasıl eğitildiğine bağlı olarak” bir ila üç yıl sürebilir.

READ  Ukrayna, Mariupol vahşetinin Donbass'ta başka yerlerde tekrarlanmasından korkuyor

Sauer, Helsinki’nin geleneksel olarak Finlandiya sınırında konuşlanmış olan ve bazılarının “ağır kayıplara” neden olduğunu söylediği birliklerin performansını yakından takip ettiğini söyledi.

Bugüne kadar Ukrayna, 24 Şubat’tan bu yana 90.000’den fazla Rus askeri zayiatına neden olduğunu iddia ediyor. Kiev, zayiat sayılarını askeri bir sır olarak yakından koruyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, bu hafta işgalde şimdiye kadar “20.000 sivil ve 100.000’den fazla Ukraynalı subayın” öldürüldüğünü söyleyerek Ukrayna’yı kızdırdı. Daha sonra bir hükümet sözcüsü, 100.000 rakamının yaralıları da içerdiğini ve rakamın belirsiz “dış kaynaklardan” geldiğini söyledi.

Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Kasım ayında hem Rusya hem de Ukrayna tarafında yaklaşık 100.000 askerin öldürüldüğünü söyledi.

Haber haftası Yorum için Rusya Savunma Bakanlığı’na ulaştım.