Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türkler ve onların ‘süper güçleri’ hakkında istihbarat

Türkler, misafirperverlikleri ve yabancı ziyaretçilerle ilişki kurmaya istekli olmaları nedeniyle değerlidir, ancak bunlar, Türkiye’ye seyahat ederken bulabileceğiniz harika özelliklerden sadece birkaçıdır. İronik olarak, bu özelliklerden “süper güçler” olarak bahsediyorum ama dürüst olmak gerekirse, Türklerin üstün olduğu pek çok alan var. Bu anda yaşama biçimleri, anlamlı bağlantılar kurmaları ve hayattan dolu dolu keyif almaları takdire şayan özelliklerdir. Aşağıda, Türklerin yabancılarla baş başa kalma yollarından bazılarının bir listesi ve arkalarını nasıl daha iyi tutabileceklerine dair ipuçları yer almaktadır!

Hata yapmaktan çekinmeyin

Türkiye’ye gitmiş olan herkes bilir ki Türkler misafirperverlikleri ile ünlüdür. Bu da özünde onların sevgi dolu cömertliğidir, ister hediyeler vererek, ister çay ikram ederek veya insanlarla vakit geçirerek, Türkler yabancı bir ziyaretçi veya içeri giren herhangi biri için gelip uzun mesafeler kat etmeye isteklidirler. Buradaki geleneklere aşina olmayanlar için bu, bir zevk ve sürpriz olabilir Yeni ürünler, bir tabak unlu mamül veya çay veya kahve daveti bulun. Bununla birlikte, ikincisinin size 40 yıllık dostluk kazandıracağını biliyoruz.

Yurtdışı Not: En iyi kural, mümkün olduğunca birbirine misilleme yapmaktır. Örneğin, birçoğu bir tabak yemeği hediye olarak iade etme geleneğini duymuştur. Ayrıca, birisine bir ürün için iltifat ederseniz, sizi hemen beklenmedik bir şekilde hediye edebileceklerine dikkat edin.

kötü gün arkadaşlar

Türkiye’de İngilizce’de “kötü gün dostları” anlamına gelen “kulak tabancası arkadaşı” diye bir atasözü vardır. Ancak “kötü hava dostu” kelimelerinin aksine, bu onların başkalarının zorluklarına göğüs gerdikleri anlamına gelmez. İnsanlar en iyi durumda olmadıklarında veya yardıma ihtiyaçları olduklarında onların yanında olmak demektir. Türkler ellerinden gelen her türlü yardımla bir başka insana yardım edecekler ve istendiğinde saygılarını ve borçlarını ödemeye daha fazla önem vereceklerdir.

READ  Andaz Turks & Caicos inşaatına başlayacak

Allah korusun, bir aile ferdi veya biri hastalanırsa; Arkadaşlar, komşular ve tanıdıklar sık ​​sık arayıp bir şey yapılıp yapılamayacağını sorarlar. Eğer biri hastaneye düşerse, Türkler memnuniyetle ziyaret edecek ve geceyi “repakatti” (bekçi) olarak geçireceklerdir, ancak Türkiye’de bu genellikle ücretli bir pozisyon değildir, görev aile ve arkadaşlar tarafından gönüllü olarak alınır.

Türkiye’de bir de yardım eli uzatmak olarak nitelenen imece geleneği vardır. Geçmişte pek çok köylü Türkiye’nin kırsal kesimlerinde evlerini inşa etmiş olsa da, bu yaz Ege ve Akdeniz kıyılarındaki orman yangınlarına yardım etmek için bu tür seferberliğin en iyi örneğini gördü. Bir noktada, gönüllüler gerçekten cesaretlendi çünkü tehlike bölgesindeki insan sayısı ve bağışlanan eşya sayısı sembolik olarak dağlarda yüksekti.

Yurtdışı Not: Türkiye’de bir insanın ağır bir yükü taşımasına yardımcı olduğu için, mümkünse Türkiye’deki birinin yardımına atlama alışkanlığını takip etmeye çalışın.

Bir fil gibi hatırla

Bu beni, komutların sınırlı doğruluğunun yanı sıra insanları hatırlama kabiliyetine sahip olan Türkiye’nin bir sonraki süper gücüne götürüyor. Bir Türk, bir yüz veya bir isim ile birbirleri arasında geçenleri on yıllar boyunca hatırlayabilirdi.

Yurtdışı Not: Tanıştığınız insanları ve isimlerini hatırlamaya çalışın çünkü gerçekten takdir edilecektir ve yaptığınız her şeyin Türk ziyaretçinizin hafıza diskine düşeceğini bilin.


Bebek Türk bayrağını elinde tutar. (Shutterstock fotoğrafı)

Ağırlığa daha fazla vurgu

Karşılaştırıldığında, Türkler sağlıklı bir gruptur ve çoğu insan kilolarına ve şaşırtıcı bir şekilde yabancılara, başkalarının kilosuna daha fazla dikkat eder. Türkler, birisine kilosu sorulduğunda, bilip bilmediklerini umursamazlar ve karşılaştırma için kaçınılmaz olarak kendi ağırlıklarını verirler. Benzer şekilde, Türkler de birinin kilosunu fark ederek ve birkaç kilo alıp almadığını yorumlayarak rahatlar.

Yurtdışı Not: Kilo hakkında herhangi bir konuşma yapın ve bir Türk böyle bir şey söylerse kızmayın.

READ  Turks & Caicos Amatör Atletizm Birliği'nin (TCAAA) seçimleri gerçekleştirmesi nedeniyle oylama sonuçları açıklandı - Magnet Media

Merkeze kendiliğinden

Türk kültürü tarihsel olarak göçebe bir kültür olmuştur, bu nedenle geleneklerinde Türkler ihtiyaçları ve mevsimi geldiğinde bir bölgede kalıp başka bir bölgeye taşınırlar. Şimdi, genetiğin ne kadar rol oynadığını bilmiyorum ama Türkler kendiliğinden gelişen gelişmelerle başa çıkmak için çok iyi hazırlanmışlar. Planlar değişirse veya başka bir şey olursa, Türklerin kaçmak için doğal bir yeteneği var. Bir çırpıda derin sohbetler yapmayı, kişisel soruları kolayca keşfetmeyi ve bir gecede en iyi arkadaş olmayı severler. Bir Türk, gece geç saatlerde veya daha da iyisi, başkalarının evinde rahatça uyuyabilir ve bazı maceralar yapabilir.

Yurtdışı Not: Türkiye’de bu anın tadını Türkler gibi çıkarmaya çalışmak kolay ama herhangi bir yöne çekildiğinizi hissediyorsanız Türkler de çok net anlıyor, o yüzden sınırlarınızı net ve dürüstçe belirleyin. Sonuçta, hepimiz gecenin herhangi bir saatinde dışarı çıkma ve gün boyu hiçbir yan etkisi olmadan çay içme yeteneğine sahibiz. Ne yazık ki bunlar Türklerin sahip olduğu iki değerli süper güç.

Dünya onların istiridyesidir

Türkiye’de yaygın olarak telaffuz edilen iki deyim “Yabaras” (yapıyoruz) ve “Pir olmas” (hiçbir şey olmuyor). Çünkü Türkler her zaman daha iyi niyetlidir ve bir seçenek olduğunda bir yol vardır ve çoğu zaman bunun doğru olabileceğine inanmak isterler. Bu tür Türkleri bulabilir ve çekicilikleri, çekicilikleri ve genel Joy de Vivre’ye hayran kalabilirsiniz, eğer öyleyse, büyük ihtimalle ata binersiniz. Ancak dikkatli olun, Türkler de nadiren şikayet ederler ve zor durumlara uyum sağlama konusunda ustadırlar, bu nedenle risk almaya diğerlerinden daha hazırlıklı olabilirler.

Yurtdışı Not: Neyin yapılıp neyin yapılamayacağına dair gerçekçi olmayan beklentileriniz olmasın, her zaman soğukkanlı olun. Büyük hayaller kurmak eğlenceli olabilir, ancak bir uzaylı olarak ne kadar macera aradığınızın ve elbette toprak kanunlarının her zaman farkında olmalısınız.

READ  Genç Türklerin Senk Uygur ilericilerine harcama yasasında 'hayır oyu' çağrısı yapılıyor: 'Neredeyse hiçbir şey alamıyoruz!'

Karanlık taraf

Türkler genel olarak sabırlı, kibar, anlayışlı ve misafirperver olmalarına rağmen, dünyanın her yerinde “Jekyll ve Hyde” durumunun olabileceği nadir olaylar olduğu gibi, doğrudur. Bunun olabileceği durumlara örnek olarak ulaşım, ofislerde çok sayıda insanın taşınması ve sertifika alabilen birçok göçmenin sırada beklemesi verilebilir.

Yurtdışı Not: Öfkenizi kaybetmeden, mümkün olduğunca sevgi dolu olmaya çalışın. Sırada yerinizi bırakırsanız minnetle yapın çünkü Türkler çevrelerini çok iyi bilirler ve tatsız durumlarla nazik davranmak her zaman en iyisidir.