Manavgat'ta yaşayan işitme engelli vatandaşlara din eğitimi dersi

Manavgat Müftülüğü, Manavgat’ta yaşayan işitme engelli vatandaşlara din eğitimi dersi veriyor. Manavgat Külliyesi’nde Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörlüğü işbirliği ve İmam Hatip Mustafa Yılmaz’ın anlatımı, Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın’ın tercümesi ile verilen eğitimin ilk dersini Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla verdi..

Manavgat'ta yaşayan işitme engelli vatandaşlara din eğitimi dersi
16 Aralık 2017 - 22:58

MANAVGAT MÜFTÜLÜĞÜNDEN İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLARA DİN DERSİ

2010 yılından bu yana işitme engelliler için verilen dini eğitim dersleri Manavgat Külliye Camii’nde yeniden başladı. Perşembe günleri yatsı namazının ardından verilecek olan eğitimin ilk gün dersini Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla verdi.


Manavgat Külliye Camiinin, işitme engelliler için dini eğitim vermesi ile ayrı bir özelliği olduğunu vurgulayan Manavgat Müftüsü Atilla, “İşitme engellilerine yönelik 2010 yılından bu yana devam eden bir ders halkamız var. Manavgat Kaymakamlığımız Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın Bey’in çevirmenliğinde din görevlimiz Mustafa Yılmaz hocamız ders yapıyor. Bunu ben çok önemsiyorum çok güzel bir etkinlik olduğuna inanıyorum” dedi.

İşitme engellilerin yanı sıra görme engelliler için de bir programın uygulandığını belirten Müftü Atilla, görme engelli 3 bayanın Kur’an-ı Kerim öğrendiğini söyledi.

Külliye Camiinde gerçekleşen eğitimin sonunda tahtaya Fatiha suresini yazan işitme engelli Hasan Öz’e ise cami cemaatinden turizmci Selim Erol tarafından Ayetel Kürsi duasının bulunduğu bir çerçeve hediye edildi.

Haber: Ömer Karça

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum